تبلیغات
عدالت و نشر علم --------------------- ابراهیم نصیری - موضوع : « تقسیم ماترک و مطالبه سهم الارث »
سه شنبه 1389/09/9

موضوع : « تقسیم ماترک و مطالبه سهم الارث »

   نوشته شده توسط: ebrahim nasiri    

- گزارش از پرونده :

تقسیم ماترک و مطالبه سهم الارث

خواهان ها : 1-خ... 2-م... به فامیلی ب... .

خواندگان : 1-ر...  2-ک... 3-ان... 4- ح... ، همگی به فامیلی : ب... و 5ک... .

خواسته یا موضوع و بهای آن : صدور حکم بر تقسیم ماترک و بر مطالبه سهم الارث از ماترک مرحوم ع-ا فعلا مقوم به 10 میلیون و صد هزار ریال با احتساب کلیه خسارات قانونی اعم از هزینه دادرسی و حق الوکاله وکیل

دلایل و منضمات : 1- گواهی حصر وراثت مرحوم ... 2- ارجاع امر به کارشناسی 3- تحقیق محلی 4- وکالت نامه وکیل

شرح دادخواست : ریاست محترم دادگاه شهرستان .. ، سلام علیکم با احترام به استحضار می رساند ، موکلین این جانب از وراث مرحوم .... می باشند.و خوانده دعوی نیز از وراث مرحوم مذکور بوده اند لذا از آنها که مورث موکلین در زمان حین الفوت دارای ماترکی از جمله زمین خشکی به مساحت تقریبی 1500 متر مربع در ... منطقه ... و خانه سرا به مساحت تقریبی 400 متر مربع و نیز اموال منقول اعم از 12 رأس گوسفند و 2 راس گاو بوده است که بعد از فوت مورث تحت ید و تصرف خوانده دعوی قرار گرفته است . لذا از آن جا که ماترک پس از کسر دیون می بایست بین وراث تقسیم گردد متاسفانه متوکلین از ارث پدری بهرهایی نبرده و کماکان در تصرف خوانده دعوی خواهد بود .

اظهارات وکیل خواندگان : به عرض دادگاه می رسانم که خواهان مدعی جعل اثر انگشت و امضاء در ذیل رضایت نامه که تقدیم نمودیم ، می باشد و در این خصوص در شعبه 4 بازپرسی مجددا با طرح شکایت کیفری دایر به جعل و استفاده از سند مجعول طرح شکایت نموده و در حال بررسی است چنانچه از بررسی محرز گردد که اثر انگشت و امضاء نامبرده ذیل اسناد جعلی باشد موضوع به طور کامل تغییر خواهد یافت و لزومی به استماع شهادت ازمستجعلین نخواهد بود که از دادگاه محترم تقاضای دارم که تا تعیین تکلیف پرونده شعبه 4 بازپرسی از دوباره کاری در خصوص فوق الذکر که نامبردگان که همان است که در شعبه 4 بازپرسی مطرح گردید ، خودداری کرده و ثانیا گواهان بنده ذیل مستجعلین باشد که اظهار داشتند که چنانچه دادگاه ضرورت امر بر حضور آنها باشد فقط با اخطار از این دادگاه حاضر خواهند شد زیرا خواهان ها پرونده گواهان را در پاسگاه و در شعبه 4 بازپرسی استعمال نموده اند موجب بی کسب و کار شدن گواهان می شود هر چند گواهان در شعبه 4 بازپرسی نیز شهادت داده اند .

اظهارات وکیل خواهانها : با احترام به دادگاه در خصوص عرایض همکار محترم دائر بر این که با توجه به در جریان بودن پرونده کیفری این پرونده به صورت مفتوح اما راکد بماند عارض می گردد نظر به اینکه دلیل اثبات جعل در جلسه پیشین به استحضار عالی تقدیم گردید اعم از شهادت شهود و استکتاب بوده عذر همکار محترم بر عدم آوردن مستجعلین ذیل اسناد غیر موجه بوده حال تقاضای تصمیم و دستور مکقتضی از آن مقام دارم در پرونده شعبه 4 بازپرسی شکایتی تحت عنوان جعل و استفاده از سند مجعول مطرح نموده اند و در جریان رسیدگی است بر حسب اظهارات احد از موکلین به عنوان فقط دو تن از مستجعلین ذیل فروشنامه مورخه 21/11/71 در کلانتری حاضر و گواهی دادند اما در خصوص دیگر مدارک جعلی مستجعلین حاضر نشدند .

تصمیم دادگاه : دو وکیل مذکور در این پرونده موظفند ظرف یک هفته کلاسه پرونده کیفری مطرح شده در شعبه 4 بازپرسی را به دادگاه ارائه دهند . از 1500 متر مربع زمین 800 متر مربع فروشنامه دارد که ادعای جعل شده و تا اتمام جریان رسیدگی در شعبه 4 بازپرسی ما دست نگه می داریم .- کل زمین 1500 متر مربع که متصرف فعلی آن آقای ... است . زمین ( عرصه ) وقفی است و اعیان ( ساختمان ) موقوفی نیست . نظر به این که وکلای طرفین اظهار داشته اند که راجع به اسناد مورد ادعای جعل در شعبه مورد ادعای جعل در شعبه بازپرسی بابل پرونده کیفری دارند و متعهد شدند کلاسه پرونده را طرف یک قضیه به دادگاه اعلام کنند لذا در جهت جلوگیری از اقدامات موازی مقرر است دفتر وقت نظارت یک هفته ایی تعیین لذا پس از اعلام کلاسه کیفری اتخاذ تصمیم خواهد شد اصول اسناد فعلا در گاو صندوق نگهداری شود .

 

 

اظهارنظر

همان طوری که در شرح وخلاصه پرونده مذکور آمده وکیل خواندگان آقای ... بیان داشته اند رسیدگی به این دعوی در شعبه ششم عمومی حقوقی ... مستلزم مشخص شدن جعلی یا واقعی بودن امضائات خواهان ها ذیل رضایت نامه ایی که مبنی بر رضایت شان نسبت به سهم الارث شان می باشد ، منوط است نتیجه این که ابتدائأ باید نتیجه طرح دعوی کیفری در شعبه 4 بازپرسی بابل مشخص شده تا بتوان در دادگاه حقوقی بدان رسیدگی کرد . زیرا اگر معلوم گردد که امضائات ذیل رضایت نامه واقعی بوده و جعلی نسبت بدان اعمال نشده است ، موضوع دگرگون گشته و دیگر دعوی خواهان قابلیت استماع را نخواهد داشت . بخاطر این که خود آن ها با امضا در ذیل رضایت نامه این چنین خواسته و اقامه دعوی در این رابطه و بر خلاف آن چه در رضایت نامه آمده و نامبردگان ذیل آن را امضا نموده اند ، منتفی خواهد بود . و همان طوری که انتظار می رفت قاضی دادگاه مربوطه ، نیز وقت نظارت یک هفته ایی در نظر گرفته و با تکلیف کردن اعلام کلاسه پرونده کیفری مطروحه در شعبه 4 بازپرسی ، توسط وکلای دعوی مزبور ، به این دادگاه ، تصمیم نهایی خود در این جلسه از دادرسی را اعلام کرده و رأی غایی خود را منوط به این اعلام نموده است . بخاطر اینکه رأی دادگاه در این موضوع منوط به رسیدگی کیفری در رابطه با جعلی یا واقعی بودن امضا ی ذیل رضایت نامه یاد شده در شعبه 4 بازپرسی می باشد .


Meghan
دوشنبه 1396/02/25 04:19 ب.ظ
If some one desires expert view regarding blogging afterward i propose him/her to go to see this weblog, Keep up the fastidious job.
Jacques
جمعه 1396/02/22 11:40 ق.ظ
If you are going for finest contents like me, simply pay a visit this site all the time for the reason that it offers quality contents,
thanks
manicure
پنجشنبه 1396/01/17 08:22 ق.ظ
Hi friends, fastidious post and fastidious urging commented at this place, I am actually enjoying by these.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر